Site Rengi

DOLAR 8,5703
EURO 10,1393
ALTIN 495,93
BIST 1.360
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Uşak 32°C
Az Bulutlu
Uşak
32°C
Az Bulutlu
Çar 33°C
Per 34°C
Cum 34°C
Cts 34°C

7. Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin Finalistleri, Jürisi ve Programı Belli Oldu.

7. Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin Finalistleri, Jürisi ve Programı Belli Oldu.
reklam
11.12.2020
141
A+
A-

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü’nün ve Uşak Belediyesi’nin desteğiyle, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın onursal başkanlığında, Uşak Üniversitesi İletişim Topluluğu tarafından bu yıl çevrimiçi olarak 12-20 Aralık tarihlerinde 7. kez düzenlenecek olan Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin finalistleri, jürisi ve programı belli oldu.

4’ü Dünya, 10’u Asya, 30’u Türkiye prömiyeri olmak üzere 44 filmin ilk gösterimi yapacak festivalde toplam 131 film, www.usakfilmfest.com adresinde dokuz gün boyunca ücretsiz olarak sinemaseverlerle buluşacak. Festival başkanlığını Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Sezgin’in, festival yönetmenliğini ise Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölümü araştırma görevlisi Dr. Onur Keşaplı’nın üstlendiği, ustalık dersleri, atölyeler, söyleşiler, sergi ve konserlerle pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapacak festivalin ana jürisinde Beste Yamalıoğlu (yapımcı), Can Eren (yönetmen), Caner Özyurtlu (yönetmen), Deniz Ova (İstanbul Tasarım Bienali direktörü), Eli Salameh (yönetmen), Dr. Öğr. Üyesi Murat Tırpan (eleştirmen/akademisyen), Natali Yeres (sanat yönetmeni), Prof. Dr. Nazlı Bayram (akademisyen/yönetmen) ve Teoman Kumbaracıbaşı (tiyatro sanatçısı) yer alıyor.

reklam 7

Resmi açılışı 12 Aralık Cumartesi günü saat 13.00’da gerçekleşecek festivalin aynı gün saat 20.30’da başlayacak açılış etkinlikleri arasında Eve Dönüş Yok grubunun Mikro İktidar Alanları konseri, Aykut Sağır’ın Bergmanografi sergisi ve başrolünü Denis Lavant’ın oynadığı Jan Vejner’in yönettiği “Figurant”ın gösterimi yer alıyor. Festivalin 20 Aralık Pazar akşamı gerçekleşecek kapanış töreni ise Natura Urbana: The Brachen of Berlin belgeselinin yönetmeni Matthew Gandy ile yapılacak söyleşi ve Yorgos Lanthimos’un son filmi Nimic‘in özel gösteriminden oluşuyor.

Danışma Kurulu’nda Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Mustafa Öntuğ ile Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Yeni Medya Bölümü Başkanı Doç. Müzeyyen Sevtap Aytuğ’nun yer aldığı 7. Uluslararası Uşak Kısa Film Festivali’nin ödül töreni ise 18 Aralık Cuma akşamı saat 18.00’da, Kadıköy Barış Manço Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. 3 yarışmada toplam 24 dalda Kanatlı Denizatı Ödülleri’ni takdim etmeye hazırlanan festivalin, finalistleri ise şu şekilde;

Uluslararası Kısa Film Yarışması

Da Yie – Yönetmen: Anthony Nti / Kurmaca, Gana

Delphine – Yönetmen: Chloé Robichaud / Kurmaca, Kanada

Die Waschmaschine – Yönetmen: Dominik Hartl / Kurmaca, Avusturya

Dogwatch –  Yönetmen: Albin Wildner / Kurmaca, Avusturya

Eeny Meeny – Yönetmen: Raphaela Schmid / Kurmaca, Avusturya

How to Disappear – Yönetmen: Robin Klengel, Leonhard Müllner, Michael Stumpf / Deneysel, Avusturya

SoWe Live –  Yönetmen: Rand Abou Fakher / Kurmaca, Belçika

Sticker – Yönetmen: Georgi M. Unkovski / Kurmaca, Makedonya

Streets of Lagos – Yönetmen: Dom West / Belgesel, Avustralya

Up At Night – Yönetmen: Nelson Makengo / Belgesel, Kongo

Ulusal Kısa Film Yarışması

En İyi Film

Bir Nehir Kıyısında – Turan Haste / Yönetmen: Muhammed Furkan Daşbilek

Boğulmanın Adabı – Sertaç Koyuncu / Yönetmen: Sertaç Koyuncu

Göremediğimiz Tüm Işıklar – Kemal Emir  / Yönetmen: Şeyhmus Altun

Kara Kutu – Maça Films / Yönetmen: Can Deniz Atıcı

Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye – Selen Gökçem & Zekiye Nurdan Arıtürk& Murat Karakaş / Yönetmen: Yavuz Akyıldız

En İyi Yönetmen

Bir Nehir Kıyısında – Yönetmen: Muhammed Furkan Daşbilek

Boğulmanın Adabı – Yönetmen: Sertaç Koyuncu

Göremediğimiz Tüm Işıklar – Yönetmen: Şeyhmus Altun

Kara Kutu – Yönetmen: Can Deniz Atıcı

Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye – Yönetmen: Yavuz Akyıldız

En İyi Senaryo

Bir Nehir Kıyısında – Muhammed Furkan Daşbilek / Yön: Muhammed Furkan Daşbilek

Boğulmanın Adabı – Sertaç Koyuncu / Yön: Sertaç Koyuncu

Kara Kutu – Can Deniz Atıcı / Yön: Can Deniz Atıcı

Münhasır – Yeşim Tonbaz / Yön: Yeşim Tonbaz

Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye – Emre Yalçın & Yavuz Akyıldız / Yön: Yavuz Akyıldız

En İyi Görüntü Yönetimi

Anoush – Emre Pekçakır / Yön: Deniz Telek

Bir Nehir Kıyısında – Mustafa Yeşilova / Yön: Muhammed Furkan Daşbilek

Boğulmanın Adabı – Oğuzhan İnceoğulları / Yön: Sertaç Koyuncu

Göremediğimiz Tüm Işıklar – Eren Yıldız / Yön: Şeyhmus Altun

İyi Yemek Öldürür – Veli Kuzlu / Yön: Umut Evirgen

En İyi Sanat Yönetimi

Ablam – Onur Yılmaz / Yön: Burcu Aykar

Boğulmanın Adabı – Ali Altunsoy& Ferhat Kaya / Yön: Sertaç Koyuncu

İyi Yemek Öldürür – Fırat Uçan / Yön: Umut Evirgen

Münhasır – Esengül Sezgin / Yön: Yeşim Tonbaz

Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi – Selen Hayal / Yön: Esme Madra

En İyi Kurgu

Ablam – Doruk Kaya / Yön: Burcu Aykar

Boğulmanın Adabı – Sertaç Koyuncu / Yön: Sertaç Koyuncu

Göremediğimiz Tüm Işıklar – Şeyhmus Altun / Yön: Şeyhmus Altun

İyi Yemek Öldürür – Erkan Erdem / Yönetmen: Umut Evirgen

Kara Kutu – Osman Bayraktaroğlu / Yön: Can Deniz Atıcı

En İyi Ses Tasarımı

Bir Nehir Kıyısında – Burak Erseçgen / Yön: Muhammed Furkan Daşbilek

Boğulmanın Adabı – Deniz Bahadır Özdemir / Yön: Sertaç Koyuncu

Göremediğimiz Tüm Işıklar – Tuğrul Ayas / Yön: Şeyhmus Altun

İyi Yemek Öldürür – Mert Tetik / Yön: Umut Evirgen

Kara Kutu – Yalın Özgencil / Yön: Can Deniz Atıcı

En İyi Görsel Efekt

Bir Nehir Kıyısında – Emre Cebiroğlu / Yön: Muhammed Furkan Daşbilek

Boğulmanın Adabı – Dokuz Eylül Üniversitesi Animasyon Bölümü Öğrencileri / Yön: Sertaç Koyuncu

Headshot – Erkan Cerit / Yön: Saki Çimen

En İyi Film Müziği

Anı – Esin Nilay Zengin / Yön: Elif Turan

Donuk Bakışlar – Donuk Bakışlar (Fevzi Taykan Baykan & Yaşar Tayfun Baykan) / Yön: Rıdvan Karaman

Headshot – Uğur Ateş / Yön: Saki Çimen

En İyi Makyaj

Bir Nehir Kıyısında – Hülya Tüzün / Yön: Muhammed Furkan Daşbilek

En İyi Kadın Oyuncu – Ecenur Göktepe / Yön: Umut Alaz Kökçü

Paydos – Tolga Yıldız / Yön: Öykü Orhan

En İyi Başrol Oyuncusu

Ablam – Devrim Eylem Şeker / Yön: Burcu Aykar

Dur Bak Dinle Geç – Murat Kılıç / Yön: Muhammed Günaydın

Kara Kutu – Selin Sangu / Yön: Can Deniz Atıcı

Münhasır – Gonca Cilasun / Yön: Yeşim Tonbaz

Yağmur, Şnorkel ve Taze Fasulye – Şerif Erol / Yön: Yavuz Akyıldız

En İyi Yardımcı Oyuncu

Ablam – Ayça Ayşe Yeniay / Yön: Burcu Aykar

Anoush – Buse Yıldırım / Yön: Deniz Telek

reklam 5
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.